Kwalificatie Winterspelen 2018 - vrouwen

Kwalificatie Winterspelen 2018 - vrouwen

10 november 2017


Schaatsers kunnen tijdens de eerste vier World Cups van dit olympisch seizoen startplekken vergaren voor hun land. Het nationaal olympisch comité van het land mag dan zelf bepalen welke schaatser het land vertegenwoordigd op de Winterspelen. In Nederland zal deze startplekken definitief verdeeld worden op het olympisch kwalificatie toernooi (OKT). Dit OKT wordt in de periode tussen kerst en oudjaarsdag georganiseerd. Van 26 tot en met 30 december om precies te zijn.

Een land kan niet een onbeperkt aantal startplekken verzamelen. Het aantal landgenoten per discipline is namelijk beperkt. Het verzekeren van een startplek voor je land gebeurt op basis van de resultaten bij de eerste vier World Cups. Met de resultaten van deze World Cups worden twee ranglijsten per discipline opgesteld, de zogenoemde Special Olympic Qualification Classification (SOQC) lijsten.

De eerste SOQC lijst is een puntenranglijst en is een kopie van het World Cup klassement. De top van deze SOQC puntenranglijst plaatst zich direct, het aantal verschilt per discipline (zie de tabel hieronder voor het maximale aantal). De tweede SOQC lijst is een tijdenranglijst en dit zijn de snelste tijden per schaatser gereden tijdens één van de vier World Cups. Het aantal nog te verstrekken startplekken wordt uitgedeeld aan de top van deze tijdenranglijst die nog geen startplek hebben veilig gesteld en waarvan het land nog niet het maximaal aantal bemachtigd heeft.

disciplinemaximaal aantal
startplekken
startplekken op basis
van WC punten
(SOQC puntenranglijst)
startplekken op basis
van WC tijden
(SOQC tijdenranglijst)
maximaal aantal
startplekken per land
500 meter3220123
1000 meter3220123
1500 meter3220123
3000 meter241683
5000 meter12842
mass start242402
achtervolging8 teams6 teams2 teams1 team

Noot: Bij de World Cups wordt er gewerkt met een combinatie klassement voor de langste twee afstanden (5000 en 10.000 meter mannen en 3000 en 5000 meter vrouwen). De startplekken voor de 5000 meter vrouwen die op basis van het klassement worden verdeeld (SOQC puntenranglijst) worden dus op basis van resultaten van beide afstanden vergeven, dus zowel de 3000 als 5000 meter. De SOQC tijdenranglijst wordt samengesteld met alleen World Cup tijden van de enige 5000 meter die er in World Cup verband gereden wordt, namelijk tijdens het tweede weekend in Stavanger.

Tijdens het seizoen zal SchaatsStatistieken.nl de actuele stand van de verdeling van de startplekken bijhouden.
Hieronder de verdeling van startplekken voor de Winterspelen 2018 in PyeongChang bij de vrouwen.

500 meter vrouwen

#naam
Eerste 20 startplekken op basis van SOQC puntenlijstWC punten
1Nao KodairaJPN700
2Vanessa BittnerAUT555
3Karolína ErbanováCZE546
4Sang-hwa LeeKOR510
5Angelina GolikovaRUS455
6Olga FatkulinaRUS369
7Arisa GoJPN330
8Hege BøkkoNOR254
9Marsha HudeyCAN240
10Judith HesseGER170
11Brittany BoweUSA169
12Heather McLeanCAN168
13Erina KamiyaJPN163
14Jing YuCHN160
Maki TsujiJPN160
15Min-seon KimKOR148
16Letitia de JongNED126
17Hong ZhangCHN125
18Marrit LeenstraNED120
19Heather RichardsonUSA111
20Ruining TianCHN97
Startplekken aangevuld met SOQC tijdenlijstsnelste WC tijd
21Hyun-yung KimKOR0.37,66
Konami SogaJPN0.37,95
22Kaylin IrvineCAN0.37,97
23Jekaterina AjdovaKAZ0.38,01
24Yu-Ting HuangTPE0.38,18
25Sugar ToddUSA0.38,23
Seung-hi ParkKOR0.38,28
Jerica TandimanUSA0.38,31
26Janine SmitNED0.38,32
27Yvonne DaldossiITA0.38,33
28Jelizaveta KazelinaRUS0.38,37
Jorien ter MorsNED0.38,38
Jekaterina SjichovaRUS0.38,45
Xiaoxuan ShiCHN0.38,50
Xin Zhao (1992)CHN0.38,50
Darja KatsjanovaRUS0.38,50
Sanneke de NeelingNED0.38,52
Shannon RempelCAN0.38,53
Qishi LiCHN0.38,53
29Gabriele HirschbichlerGER0.38,57
30Elina RiskuFIN0.38,70
Aleksandra KatsjoerkinaRUS0.38,72
31Francesca BettroneITA0.38,83
32Natalia CzerwonkaPOL0.38,84
Anice DasNED0.38,87
R1Ksenija SadovskajaBLR0.38,89
Sanne van der SchaarNED0.38,90
R2Martine RipsrudNOR0.38,94
Mayon KuipersNED0.39,07
R3Nikola ZdráhalováCZE0.39,10
Min-Jo KimKOR0.39,12
Noémie FisetCAN0.39,16
landstartplekken
OostenrijkAUT1
CanadaCAN3
ChinaCHN3
TsjechiëCZE1
FinlandFIN1
DuitslandGER2
ItaliëITA2
JapanJPN3
KazachstanKAZ1
Zuid-KoreaKOR3
NederlandNED3
NoorwegenNOR1
PolenPOL1
RuslandRUS3
TaiwanTPE1
Verenigde StatenUSA3
totaal32
reserveplekken
Wit-RuslandBLRR1
NoorwegenNORR2
TsjechiëCZER3
NB: Landen zonder startplekken krijgen prioriteit op de reservelijst.

1000 meter vrouwen

#naam
Eerste 20 startplekken op basis van SOQC puntenlijstWC punten
1Nao KodairaJPN305
2Jekaterina SjichovaRUS270
3Marrit LeenstraNED270
4Miho TakagiJPN240
5Heather BergsmaUSA215
6Karolína ErbanováCZE208
7Vanessa HerzogAUT196
8Olga FatkulinaRUS196
9Hege BøkkoNOR193
10Jorien ter MorsNED170
11Brittany BoweUSA120
12Angelina GolikovaRUS100
13Ireen WüstNED100
14Yu-Ting HuangTPE95
15Natalia CzerwonkaPOL92
16Hong ZhangCHN70
17Qishi LiCHN70
18Arisa GoJPN63
Letitia de JongNED59
Lotte van BeekNED58
19Ida NjåtunNOR52
20Kaylin IrvineCAN49
Startplekken aangevuld met SOQC tijdenlijstsnelste WC tijd
21Sang-hwa LeeKOR1.14,56
22Seung-hi ParkKOR1.14,64
Aleksandra KatsjoerkinaRUS1.14,72
Erina KamiyaJPN1.14,73
23Gabriele HirschbichlerGER1.15,07
Ayaka KikuchiJPN1.15,12
24Heather McLeanCAN1.15,13
Sanneke de NeelingNED1.15,31
25Ruining TianCHN1.15,47
26Jekaterina AjdovaKAZ1.15,49
27Brianne TuttCAN1.15,53
Marsha HudeyCAN1.15,64
28Hyun-yung KimKOR1.15,66
Maki TsujiJPN1.15,69
Julija SkokovaRUS1.15,70
Jing YuCHN1.15,85
29Judith DannhauerGER1.15,89
30Roxanne DufterGER1.15,94
31Nikola ZdráhalováCZE1.15,96
Sanne van der SchaarNED1.16,37
32Sugar ToddUSA1.16,43
Keri MorrisonCAN1.16,56
Kali ChristCAN1.16,67
Michelle UhrigGER1.16,82
R1Yvonne DaldossiITA1.16,92
Jerica TandimanUSA1.16,94
Jelizaveta KazelinaRUS1.16,94
R2Karolina BosiekPOL1.17,12
R3Francesca BettroneITA1.17,34
Darja KatsjanovaRUS1.17,52
Jing LiuCHN1.17,56
Kelly GuntherUSA1.17,85
landstartplekken
OostenrijkAUT1
CanadaCAN3
ChinaCHN3
TsjechiëCZE2
DuitslandGER3
JapanJPN3
KazachstanKAZ1
Zuid-KoreaKOR3
NederlandNED3
NoorwegenNOR2
PolenPOL1
RuslandRUS3
TaiwanTPE1
Verenigde StatenUSA3
totaal32
reserveplekken
ItaliëITAR1
ItaliëITAR2
PolenPOLR3
NB: Landen zonder startplekken krijgen prioriteit op de reservelijst.

1500 meter vrouwen

#naam
Eerste 20 startplekken op basis van SOQC puntenlijstWC punten
1Miho TakagiJPN400
2Marrit LeenstraNED270
3Jekaterina SjichovaRUS236
4Ireen WüstNED220
5Julija SkokovaRUS185
6Ida NjåtunNOR170
7Antoinette de JongNED166
Lotte van BeekNED160
8Katarzyna Bachleda-CuruśPOL136
9Ayaka KikuchiJPN132
10Brianne TuttCAN129
11Roxanne DufterGER128
12Heather BergsmaUSA125
13Ivanie BlondinCAN113
14Jiachen HaoCHN102
15Natalia CzerwonkaPOL99
16Nikola ZdráhalováCZE93
17Natalja VoroninaRUS89
18Kali ChristCAN85
Jorien ter MorsNED80
19Gabriele HirschbichlerGER69
20Martina SáblíkováCZE66
Startplekken aangevuld met SOQC tijdenlijstsnelste WC tijd
21Yu-Ting HuangTPE1.54,83
22Nana TakagiJPN1.55,35
23Vanessa HerzogAUT1.55,36
Jelizaveta KazelinaRUS1.55,41
24Brittany BoweUSA1.55,49
Melissa WijfjeNED1.55,68
Olga GrafRUS1.56,24
Linda de VriesNED1.56,44
25Luiza ZłotkowskaPOL1.56,52
26Mia ManganelloUSA1.56,57
Isabelle WeidemannCAN1.56,61
27Hege BøkkoNOR1.56,66
Keri MorrisonCAN1.56,67
28Jekaterina AjdovaKAZ1.56,68
29Qishi LiCHN1.56,74
30Ruining TianCHN1.56,75
31Marina ZujevaBLR1.56,86
32Jelena PeetersBEL1.56,99
Nao KodairaJPN1.57,16
Katarzyna WoźniakPOL1.57,30
Anna JurakovaRUS1.57,58
R1Francesca LollobrigidaITA1.57,64
Sanne van der SchaarNED1.57,66
Josie MorrisonCAN1.57,70
R2Seon-Yeong NoKOR1.57,84
Nana TakahashiJPN1.57,98
Jing LiuCHN1.58,26
R3Michelle UhrigGER1.58,61
R4Francesca BettroneITA1.59,21
Jevgenija LalenkovaRUS1.59,60
R5Tatjana MikhajlovaBLR1.59,86
Paige SchwartzburgUSA1.59,91
landstartplekken
OostenrijkAUT1
BelgiëBEL1
Wit-RuslandBLR1
CanadaCAN3
ChinaCHN3
TsjechiëCZE2
DuitslandGER2
JapanJPN3
KazachstanKAZ1
NederlandNED3
NoorwegenNOR2
PolenPOL3
RuslandRUS3
TaiwanTPE1
Verenigde StatenUSA3
totaal32
reserveplekken
ItaliëITAR1
Zuid-KoreaKORR2
ItaliëITAR3
DuitslandGERR4
Wit-RuslandBLRR5
NB: Landen zonder startplekken krijgen prioriteit op de reservelijst.

3000 meter vrouwen

#naam
Eerste 16 startplekken op basis van SOQC puntenlijstWC punten
1Natalja VoroninaRUS265
2Martina SáblíkováCZE250
3Claudia PechsteinGER245
4Ivanie BlondinCAN235
5Antoinette de JongNED215
6Miho TakagiJPN160
7Anna JurakovaRUS160
8Isabelle WeidemannCAN160
9Marina ZujevaBLR123
10Irene SchoutenNED121
11Ireen WüstNED115
12Fuyo MatsuokaJPN74
13Carlijn SchoutensUSA66
14Nana TakagiJPN62
Ayaka KikuchiJPN59
15Brianne TuttCAN57
16Francesca LollobrigidaITA54
Startplekken aangevuld met SOQC tijdenlijstsnelste WC tijd
Carlijn AchtereekteNED3.58,63
Linda de VriesNED3.59,76
17Jiachen HaoCHN4.02,78
Annouk van der WeijdenNED4.02,89
18Karolina BosiekPOL4.03,45
19Katarzyna Bachleda-CuruśPOL4.03,48
20Roxanne DufterGER4.03,53
Josie MorrisonCAN4.03,79
21Ida NjåtunNOR4.03,81
22Nikola ZdráhalováCZE4.03,87
Melissa WijfjeNED4.03,89
23Mei HanCHN4.03,92
24Luiza ZłotkowskaPOL4.04,20
R1Dan Li (1994)CHN4.04,30
R2Stephanie BeckertGER4.04,44
R3Bo-reum KimKOR4.04,44
Misaki OshigiriJPN4.04,68
R4Olga GrafRUS4.04,82
Nana TakahashiJPN4.05,10
R5Jelena PeetersBEL4.05,25
R6Mia ManganelloUSA4.05,27
landstartplekken
Wit-RuslandBLR1
CanadaCAN3
ChinaCHN2
TsjechiëCZE2
DuitslandGER2
ItaliëITA1
JapanJPN3
NederlandNED3
NoorwegenNOR1
PolenPOL3
RuslandRUS2
Verenigde StatenUSA1
totaal24
reserveplekken
Zuid-KoreaKORR1
BelgiëBELR2
ChinaCHNR3
DuitslandGERR4
RuslandRUSR5
Verenigde StatenUSAR6
NB: Landen zonder startplekken krijgen prioriteit op de reservelijst.

5000 meter vrouwen

#naam
Eerste 8 startplekken op basis van SOQC puntenlijstWC punten
1Natalja VoroninaRUS265
2Martina SáblíkováCZE250
3Claudia PechsteinGER245
4Ivanie BlondinCAN235
5Antoinette de JongNED215
6Miho TakagiJPN160
7Anna JurakovaRUS160
8Isabelle WeidemannCAN160
Startplekken aangevuld met SOQC tijdenlijstsnelste WC tijd
9Esmee VisserNED6.58,04
Irene SchoutenNED7.01,03
10Nana TakagiJPN7.08,77
Carien KleibeukerNED7.09,12
Misaki OshigiriJPN7.09,55
Fuyo MatsuokaJPN7.10,61
11Marina ZujevaBLR7.11,39
12Carlijn SchoutensUSA7.11,45
R1Jelena PeetersBEL7.11,63
R2Nikola ZdráhalováCZE7.11,76
R3Francesca LollobrigidaITA7.11,94
R4Stephanie BeckertGER7.12,15
landstartplekken
Wit-RuslandBLR1
CanadaCAN2
TsjechiëCZE1
DuitslandGER1
JapanJPN2
NederlandNED2
RuslandRUS2
Verenigde StatenUSA1
totaal12
reserveplekken
BelgiëBELR1
ItaliëITAR2
TsjechiëCZER3
DuitslandGERR4
NB: Landen zonder startplekken krijgen prioriteit op de reservelijst.

mass start vrouwen

#naam
Eerste 24 startplekken op basis van SOQC puntenlijstWC punten
1Francesca LollobrigidaITA220
2Claudia PechsteinGER152
3Dan (Maria) GuoCHN146
4Elena Møller-RigasDEN140
5Ayano SatoJPN140
6Ivanie BlondinCAN137
7Francesca BettroneITA114
8Dan Li (1994)CHN102
9Mia ManganelloUSA95
10Bo-reum KimKOR94
11Nana TakagiJPN88
12Keri MorrisonCAN78
13Saskia AlusaluEST76
14Heather BergsmaUSA61
15Jelizaveta KazelinaRUS46
16Viktorija Filjusjkina-RusaljovaRUS46
17Irene SchoutenNED45
18Vanessa HerzogAUT45
19Nikola ZdráhalováCZE40
20Janneke EnsingNED34
21Marina ZujevaBLR31
22Jee-woo ParkKOR30
23Ramona HärdiSUI20
Fuyo MatsuokaJPN18
24Magdalena CzyszczońPOL14
Annouk van der WeijdenNED14
RLuiza ZłotkowskaPOL10
RNatálie KerschbaummayrCZE8
RGemma CooperGBR8
RViola FeichtnerAUT6
RTatjana MikhajlovaBLR4
RLaura GomezCOL4
Michelle UhrigGER2
landstartplekken
OostenrijkAUT1
Wit-RuslandBLR1
CanadaCAN2
ChinaCHN2
TsjechiëCZE1
DenemarkenDEN1
EstlandEST1
DuitslandGER1
ItaliëITA2
JapanJPN2
Zuid-KoreaKOR2
NederlandNED2
PolenPOL1
RuslandRUS2
ZwitserlandSUI1
Verenigde StatenUSA2
totaal24
reserveplekken
Groot-BrittanniëGBRR1
ColombiaCOLR2
PolenPOLR3
TsjechiëCZER4
OostenrijkAUTR5
Wit-RuslandBLRR6
NB: Landen zonder startplekken krijgen prioriteit op de reservelijst.

Ploegenachtervolging vrouwen

#land
Eerste 6 startplekken op basis van SOQC puntenlijstWC punten
1JapanJPN300
2DuitslandGER195
3CanadaCAN190
4NederlandNED160
5ChinaCHN155
6PolenPOL145
7Zuid-KoreaKORgastland
Startplekken aangevuld met SOQC tijdenlijstsnelste WC tijd
8RuslandRUS2.57,90
R1Verenigde StatenUSA3.01,87
R2TsjechiëCZE3.07,30
R3ItaliëITA3.14,19
landstartplekken
CanadaCAN1
ChinaCHN1
DuitslandGER1
JapanJPN1
Zuid-KoreaKOR1
NederlandNED1
PolenPOL1
RuslandRUS1
totaal8
reserveplekken
Verenigde StatenUSAR1
TsjechiëCZER2
ItaliëITAR3
NB: Zuid-Korea (KOR) is als organiserend land verzekerd van startplek in de ploegenachtervolging.

/*