Seizoen 2017-2018

Seizoen 2017-2018

22 april 2017


Na een maandje rust van half maart tot half april zijn de meeste schaatsers al weer begonnen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen, een Olympisch seizoen.

Op deze pagina een overzicht van de (voorlopige) kalender en de teams voor het seizoen 2017-2018.

Kalender 2017-2018

Nog niet alle data van wedstrijden zijn bekend.
datumwedstrijdplaats
10-12 nov 2017World Cup 1HeerenveenNED
17-19 nov 2017World Cup 2StavangerNOR
1-3 dec 2017World Cup 3CalgaryCAN
8-10 dec 2017World Cup 4Salt Lake CityUSA
26-30 dec 2017Olympisch Kwalificatie ToernooiHeerenveenNED
5-7 jan 2018EK AfstandenKolomnaRUS
19-21 jan 2018World Cup 5ErfurtGER
10-24 feb 2018Olympische SpelenPyeongchang (Gangneung)KOR
3-4 mrt 2018WK SprintChangchunCHN
9-11 mrt 2018WK JuniorenSalt Lake CityUSA
10-11 mrt 2018WK AllroundAmsterdamNED
16-18 mrt 2018World Cup finaleMinskBLR
datum nog onbekend
NK Afstanden
NK Allround
NK Sprint

Programma Olympische Spelen

datumwedstrijd
za 10 feb 20183000m vrouwen
zo 11 feb 20185000m mannen
ma 12 feb 20181500m vrouwen
di 13 feb 20181500m mannen
wo 14 feb 20181000m vrouwen
do 15 feb 201810.000m mannen
vr 16 feb 20185000m vrouwen
zo 18 feb 2018500m vrouwen
ploegenachtervolging mannen (heats)
ma 19 feb 2018500m mannen
ploegenachtervolging vrouwen (heats)
wo 21 feb 2018ploegenachtervolging mannen (finale)
ploegenachtervolging vrouwen (finale)
vr 23 feb 20181000m vrouwen
za 24 feb 2018mass start mannen
mass start vrouwen

Teams 2017-2018

Overzicht van de langebaan schaatsteams en individuën.
Team AfterPay
vrouwen
Floor van den Brandt
Anice Das
Karolina Erbanova (CZE)
Letitia de Jong
Mayon Kuipers
Jorien ter Mors
Janine Smit
Bo van der Werff
vertrokken
-
Team Clafis
mannen
Jorrit Bergsma
Evert Hoolwerf
Erik Jan Kooiman
Arjan Stroetinga
Bob de Vries
vrouwen
Heather Bergsma-Richardson (USA)
Carien Kleibeuker
Irene Schouten
vertrokken
-

Team JustLease.nl
mannen
Jan Blokhuijsen
Marcel Bosker
Thomas Geerdinck (nieuw)
Konrad Niedzwiedski
Jos de Vos
vrouwen
Antoinette de Jong
Melissa Wijfje
Ireen Wüst
vertrokken
Aron Romeijn
Team Lotto-Jumbo
mannen
Chris Huizinga (nieuw)
Gerben Jorritsma
Sven Kramer
Kjeld Nuis
Hein Otterspeer
Patrick Roest
Jan Smeekens
Douwe de Vries
vrouwen
Carlijn Achtereekte (nieuw)
Sanneke de Neeling
Yvonne Nauta (nieuw)
vertrokken
Lotte van Beek
Alexis Contin (FRA)
Roxanne van Hemert

Team Plantina
mannen
Lucas van Alphen
Thomas Krol
Michel Mulder (nieuw)
Ronald Mulder
Dai Dai Ntab
Martijn van Oosten
Thijs Roozen
Pim Schipper
Kai Verbij
Koen Verweij (traint bij Russische schaatsploeg)
vrouwen
Reina Anema
Esther Kiel
Esmee Visser
Linda de Vries
Annouk van der Weijden
vertrokken
Jorien Voorhuis (gestopt)
overig
vrouwen
Marrit Leenstra(Italiaanse schaatsploeg)
Suzanne Schulting(nationale shorttrackploeg)

onbekend
mannen
Jesper Hospes(was Team Victorie)
Aron Romeijn(was Team JustLease.nl)
Lennart Velema(was Team Victorie)
Sjoerd de Vries(was Team Victorie)
vrouwen
Lotte van Beek(was Team Lotto-Jumbo)
Roxanne van Hemert(was Team Lotto-Jumbo)
Marije Joling(was Team Victorie)

/*