Helaas wordt de site door omstandigheden voorlopig niet up-to-date gehouden.
Programma en teams seizoen 2017-2018
22 april 2017
Update: 19 augustus 2017
Na een maandje rust van half maart tot half april zijn de meeste schaatsers al weer begonnen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen, een Olympisch seizoen.
Op deze pagina een overzicht van de (voorlopige) kalender en de teams voor het seizoen 2017-2018.
Kalender 2017-2018
Nog niet alle data van wedstrijden zijn bekend.
datum | wedstrijd | plaats |
27-29 okt 2017 | NK Afstanden | Heerenveen | NED |
10-12 nov 2017 | World Cup 1 | Heerenveen | NED |
17-19 nov 2017 | World Cup 2 | Stavanger | NOR |
1-3 dec 2017 | World Cup 3 | Calgary | CAN |
8-10 dec 2017 | World Cup 4 | Salt Lake City | USA |
26-30 dec 2017 | Olympisch Kwalificatie Toernooi | Heerenveen | NED |
5-7 jan 2018 | EK Afstanden | Kolomna | RUS |
19-21 jan 2018 | World Cup 5 | Erfurt | GER |
27-28 jan 2018 | NK Allround en Sprint | Heerenveen | NED |
10-24 feb 2018 | Olympische Spelen | Pyeongchang (Gangneung) | KOR |
3-4 mrt 2018 | WK Sprint | Changchun | CHN |
9-11 mrt 2018 | WK Junioren | Salt Lake City | USA |
10-11 mrt 2018 | WK Allround | Amsterdam | NED |
16-18 mrt 2018 | World Cup finale | Minsk | BLR |
Programma Olympische Spelen
datum | tijd (KOR) | tijd (NED) | wedstrijd |
za 10 feb 2018 | 20.00-21.55 | 12.00-13.55 | 3000m vrouwen |
zo 11 feb 2018 | 16.00-18.40 | 08.00-10.40 | 5000m mannen |
ma 12 feb 2018 | 21.30-23.15 | 13.30-15.15 | 1500m vrouwen |
di 13 feb 2018 | 20.00-21.50 | 12.00-13.50 | 1500m mannen |
wo 14 feb 2018 | 19.00-20.45 | 11.00-12.45 | 1000m vrouwen |
do 15 feb 2018 | 20.00-22.10 | 12.00-14.10 | 10.000m mannen |
vr 16 feb 2018 | 20.00-21.35 | 12.00-13.35 | 5000m vrouwen |
zo 18 feb 2018 | 20.00-22.00 | 12.00-14.00 | 500m vrouwen ploegenachtervolging mannen (heats) |
ma 19 feb 2018 | 20.00-22.00 | 12.00-14.00 | 500m mannen ploegenachtervolging vrouwen (heats) |
wo 21 feb 2018 | 20.00-23.00 | 12.00-15.00 | ploegenachtervolging mannen (finale) ploegenachtervolging vrouwen (finale) |
vr 23 feb 2018 | 19.00-20.55 | 11.00-12.55 | 1000m mannen |
za 24 feb 2018 | 20.00-23.00 | 12.00-15.00 | mass start mannen mass start vrouwen |
Teams 2017-2018
Overzicht van de langebaan schaatsteams en individuën.
Team AfterPay |
vrouwen |
Floor van den Brandt |
Anice Das |
Karolina Erbanova (CZE) |
Letitia de Jong |
Mayon Kuipers |
Jorien ter Mors |
Janine Smit |
Bo van der Werff |
vertrokken |
- |
Team Clafis |
mannen |
Jorrit Bergsma |
Evert Hoolwerf |
Erik Jan Kooiman |
Arjan Stroetinga |
Bob de Vries |
vrouwen |
Heather Bergsma-Richardson (USA) |
Carien Kleibeuker |
Irene Schouten |
vertrokken |
- |
Team JustLease.nl |
mannen |
Jan Blokhuijsen |
Marcel Bosker |
Thomas Geerdinck (nieuw) |
Konrad Niedzwiedski |
Jos de Vos |
vrouwen |
Antoinette de Jong |
Melissa Wijfje |
Ireen Wüst |
vertrokken |
Aron Romeijn (Gewest Fryslân) |
Team Lotto-Jumbo |
mannen |
Chris Huizinga (nieuw) |
Gerben Jorritsma |
Sven Kramer |
Kjeld Nuis |
Hein Otterspeer |
Patrick Roest |
Jan Smeekens |
Douwe de Vries |
vrouwen |
Carlijn Achtereekte (nieuw) |
Sanneke de Neeling |
Yvonne Nauta (nieuw) |
vertrokken |
Lotte van Beek (Gewest Fryslân) |
Alexis Contin (FRA) |
Roxanne van Hemert |
Team Plantina |
mannen |
Lucas van Alphen |
Thomas Krol |
Michel Mulder (nieuw) |
Ronald Mulder |
Dai Dai Ntab |
Martijn van Oosten |
Thijs Roozen |
Pim Schipper |
Kai Verbij |
Koen Verweij (traint bij Russische schaatsploeg) |
vrouwen |
Reina Anema |
Esther Kiel |
Esmee Visser |
Linda de Vries |
Annouk van der Weijden |
vertrokken |
Jorien Voorhuis (gestopt) |
IKO |
mannen |
Daan Baks |
Joost Born |
Niek Deelstra |
Mark Nomden |
Thijs Roozen |
Lennart Velema |
vrouwen |
Marije Joling |
overig |
mannen |
Aron Romeijn | (Gewest Fryslân) |
Jesper Hospes | (Gewest Fryslân) |
Sjoerd de Vries | (Desly Hill Institute) |
vrouwen |
Lotte van Beek | (Gewest Fryslân) |
Roxanne van Hemert | (RTC Zuidwest) |
Marrit Leenstra | (Italiaanse schaatsploeg) |
Suzanne Schulting | (nationale shorttrackploeg) |